Maraton mtb „na północ mołdawii – koński pedał”
Dyscyplina: MTB / Cross Country (XC)
Data: 24-05-2014 - 24-05-2014
Hrabstwo: Botoșani
Lokalizacja: curtea mosiei Cai de Vis - Vârful Câmpului
GPS: 47.832489, 26.367733
Strona internetowa: http://www.mtbnordulmoldovei.com/
Gdy?
24 maja 2014 r
Gdzie?
Start i meta odbędą się na dziedzińcu posiadłości „Cai de Vis” w Vârful Câmpului, w hrabstwie Botosani.
Początek i koniec będą wspólne zarówno dla krótkiej, jak i długiej zmiany.
Do kogo jest adresowany?
Maraton adresowany jest do wszystkich pasjonatów kolarstwa, którzy chcą uciec od codzienności, opuścić utwardzone drogi i wzbić się w las ścieżkami i drogami, które mogą stwarzać problemy z oporem fizycznym, umiejętnościami i orientacją.
Udział w tym maratonie biorą osoby odpowiedzialne, które muszą znać swój poziom wyszkolenia.
Wymagany sprzęt:
Rower górski lub rower trekkingowy przeznaczony na zawody powinien być wyposażony w przednie zawieszenie i dokładnie sprawdzony pod kątem spawu ramy i ogólnie podzespołów. Układ hamulcowy musi działać bez zarzutu.
Zawodnicy muszą nosić kask ochronny.
Na krótkim okrążeniu można konkurować z każdym typem sprawnego roweru. Krótka trasa będzie liczyła około 30 km.
Na długą wycieczkę obowiązkowy jest sprawny rower górski. Długa trasa będzie liczyła około 50 km.
Zalecamy lekką odzież, rękawiczki, okulary z ochroną UV. Na rower dobrze jest mieć ze sobą bidon, lekki płaszcz przeciwdeszczowy, kompaktową pompkę, praskę do łańcucha, komplet lekkich dźwigni i zapasową dętkę rowerową.
Trasa ma charakter mieszany, przecina drogi publiczne, leśne, ścieżki oznakowane i nieoznakowane, tereny nierówne, stoki o różnym stopniu nachylenia, tereny leśne, miasta, łąki itp. Cechy te implikują minimalne doświadczenie w kolarstwie outdoorowym, ewentualnie MTB, ze strony zawodników prezentujących się na starcie.
Organizatorzy zapewnią terminową, poprawną i kompletną informację na stronie internetowej konkursu; widoczne oznakowanie trasy taśmą, wskaźnikami, farbą/wapnem; punkty informacyjne na starcie i mecie; punkty zaopatrzenia (jednoczesna kontrola) w wodę i żywność; zespół interwencyjny i ratowniczy w przypadku utraty i wypadku. Organizatorzy są zwolnieni z odpowiedzialności, jeżeli w trakcie wyścigu osoby spoza zespołu organizującego uszkodzą oznakowanie prowadzące na trasie.
Trasa zawiera, zwłaszcza na dłuższej trasie, (jako atrakcyjność) kilka odcinków o dużym stopniu trudności, które będą odpowiednio oznakowane i zostaną zgłoszone przed startem. Zawodnicy zobowiązani są do odpowiedniego dostosowania się, ponosząc pełną odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo.
Podróż, zakwaterowanie, wyżywienie i pomoc techniczna będą w całości ponoszone przez zawodników. Organizatorzy mogą jedynie zgłaszać sugestie dotyczące tych aspektów. Ewentualnie sponsorzy w terenie mogą zapewnić pomoc techniczną za odpowiednią opłatą. Degradacja roweru na trasie nie wiąże się z odpowiedzialnością organizatorów.